O akci

Zjisti více.

Harmonogram

Podívej se na časový pořad.

Výsledky

Zjisti výsledky a pořadí.

Partneři

A kdo akci podpořil?

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA KARVINÁ

Na začátku byl Atletický den se Sluníčkem. A ten se nám postupně začínal rozrůstat a vznikla z toho skvělá akce v rámci skvělého seriálu.

Atletický oddíl neustále rozšiřuje své aktivity a spolupracuje s různými subjekty ať už v rámci propagace či společných aktivit. Atletický den se Sluníčkem byl jednou z prvních společných aktivit, společně s dětským centrem Sluníčko organizujeme tento závod již od roku 2013, kdy se akce konala poprvé.

Do sportování jsme chtěli zapojit už ty nejmladši děti od 2 let, to byl náš cíl, abychom je přilákali k pohybu. A vydařilo se! Atletického dne se vždycky účastnilo několik desítek děti ke spokojenosti všech. Bylo třeba absolvovat 10-12 stanovišť a na každém stanovišti si děti vyzkoušely disciplíny Kid’s athletics. Na závěr je pak čekala sladká odměna.

V roce 2016 jsme zjistili, že naše akce přesně zapadá do konceptu Čokoládové tretry, kterou v rámci ostravského mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra pořádá atletický klub SSK Vítkovice. I když karvinské podmínky mají daleko k ideálu a atletické ovály v našem městě jsou moc malé, rozhodli jsme se do toho jít. A je to bomba!

Nejprve jsme měli velké plány zapojit všechny karvinské školy a školky do této akce a v rámci 1. ročníku Čokoládové tretry jsme uskutečnili doslova atletický maraton, když celých 5 dní jsme pořádali jednotlivé závody pro školy i školky na ZŠ Dělnická, ZŠ Borovského i ZŠ U Lesa. V roce 2017 nám na všech závodech dohromady závodilo neskutečných 1200 dětí!

V roce 2018 jsme sice poněkud polevili, 5 náročných dní s atletikou bylo fakticky moc, ale organizujeme závody pro školy i školky na oválech u ZŠ U Lesa i u ZŠ Borovského.

V letech 2017 a 2018 se hlavního závodu vždy 8.května rázem účastní až 200 malých závodníků a akce se nám každoročně rozrůstá. Dostali jsme se do fáze, když prostě miniprostor na atletické minidráze u školy nestačí pojmout všechny závodníky a diváky! Což z jedné strany je fantazie, z druhé jaksi vypovídá o přistupu našeho města k tomuto sportovnímu odvětví…

Ale zpátky k závodu: koncepce Čokoládové tretry se zakládá na bězích, když každá z kategorií dětí do 11 let má svojí distanci a nejlepší dívky a kluci v kategorii postupují nejprve do krajského semifinále a pak ti úplně nejlepší do finále v rámci předprogramu Zlaté tretry. Pro děti to musí být neskutečný zážitek závodit pak na velkém atletickém mítinku jako atleti v televizi.

K běhům jsme přidali ještě naše disciplíny Kid’s athletics a super závod je na světě!

stažený soubor
stažený soubor
Oddílové logo
stažený soubor
CT2018_logoB basic
stažený soubor
slunicko_karvina_normal
stažený soubor
stažený soubor
stažený soubor