Běhy pro zdraví 2019 - plakát, seriál-page-0

O akci

Zjisti více.

Harmonogram

Podívej se na časový pořad.

Výsledky

Zjisti výsledky a pořadí.

Partneři

A kdo akci podpořil?

BĚH PRO ZDRAVÍ POHYB POMÁHÁ

4. Běh pro zdraví 9.7.2020 – registrace

Běhy pro zdraví k nám připutovaly od naších polských sousedů, když náš polský partner Stowarzyszenie Biegów Górskich Jastrzębie-Zdrój pod vedením Stefana Kalinowského začalo organizovat běhy pro veřejnost v nedalekém Godowě. Následně oslovil nás jako českého partnera, jestli bychom něco podobného pořádali u nás. A my jsme kývli. A takto vznikla idea společné organizace těchto akcí.

V roce 2017 jsme se zkušebně zapojili s našími 3 běhy, které nakonec byly úspěšné a rozhodli jsme se naší spolupráci podpořit zapojením těchto akcí do Fondů mikroprojektů EU.

V roce 2018 naše partnerské organizace pořádají již 7 běhů na české a 7 běhů na polské straně s finálovým během v Katowicích v rámci projektu Sport a rekreace integrací obyvatel v přihraniční oblasti a projekt je velmi úspěšný láká na start nespočet aktivních účatsníků, kteří si chtějí zaběhat pro radost a pro zdraví.

Naše běhy pro zdraví se konají v parku Boženy Němcové u letního kina. Nejedná se o závod jako takový, sice měříme čas, ale je to jen orientační údaj, nezávodíme, jen běháme pro radost.

Poté co se všichni závodníci odprezentují, dostanou startovní číslo, může se běh odstartovat. Naše trasa má délku 3 km – vede od letního kina kolem lodiček ke zvířátkům přes zámek a do cíle k prezenci. Pro ty, kteří už doběhli máme vždy přichystane něco dobrého na zub, samozřejmě něco zdravého třeba ovoce.

V roce 2019 jsme uspořádali celkem 7 běhů pro zdraví, jednalo se již o 3. ročník tohoto seriálu. Každý z nich se konal vždy druhý čtvrtek měsíce od dubna do října se startem v 17:45 u letního kina (začátek prezence v 17:00). Hlavním cílem této akce bylo udělat něco pro zdraví karvinských občanů, kteří si mohli užít trasu v delce kolem 3 km v krásném prostředí Parku B. Němcové. Každý účastník se mohl proběhnout či projít v rámci chůze Nordic Walking podle vlastní potřeby a vlastním tempem, protože i když se v cíli měřil čas, nejednalo se o klasický závod, ale spíše o aktivně strávené odpoledne. V cíli na každého závodníka čekalo zdravé občerstvení, při kterém si účastníci mohli sdělit své pocity a na chvíli se pobavit než se zase rozejdou domů. Novinkou pro tento rok bylo zapojení seriálu do akce Běh pro kočku, kde jsme všichni pomáhali bohuminského útulku pro kočky. V tomto roce se celého seriálu zúčastnilo na 106 různých běžců, děkujeme všem za účast a těšíme se na vás v roce 2020 zase každý druhý čtvrtek měsíce.

Běh pro zdraví 2018 - plakát_NEW
Běh pro zdraví 2018 mapa new

HARMONOGRAM KDE, KDY, CO?

Oddílové logo
stažený soubor
stažený soubor
image001
stažený soubor
aSPRÁVNÉ LOGO 2
stažený soubor